Województwo opolskie – najpiękniejsze woj. w Polsce

Województwo Opolskie jest naprawdę ładnym miejscem do zwiedzania. Jego stolicą jest Opole. Stolica tego województwa jest wyjątkowa, odbywają się w niej festiwale polskiej piosenki. Szczególnie interesujące jest Muzeum Polskiej Piosenki pokazujące historię opolskich festiwali muzycznych. W Opolu można także zwiedzić ogród zoologiczny, zielony, nastrojowy, bogaty w wiele zwierząt, pełen atrakcji dla dzieci oraz osób dorosłych. W Opolu można spędzić dzień lub dwa, ale też tydzień czy dwa. Na obrzeżach Opola jest Muzeum Wsi Opolskiej, w którym można obejrzeć przeszłość opolskiej wsi. Zgromadzono w nim eksponaty z wieków od XVIII do XX. Coraz więcej osób interesuje się historią Polski, konkretnych regionów. W Muzeum Wsi Opolskiej można zobaczyć wiele eksponatów i nacieszyć oczy tym, czego już dzisiaj nie ma. 

Opolszczyzna to bardzo atrakcyjny region Polski

W tym regionie nie brakuje pięknej przyrody oraz wyjątkowych miejsc. Istnieją tam takie atrakcje, jak Prudnik, Brzeg z kopią Wawelu, Góra Świętej Anny, czyli miejsce religijnego kultu. Przepiękne jeziora to miejsce dające możliwość wyjątkowego relaksu. Na Szlaku Drewnianych Kościołów można podziwiać najbardziej niezwykłe świątynie. Jura Park w Krasiejowie pełne jest dinozaurów, niezwykłe, dające wiedzę o wiekach minionych. Nysa to śląski Rzym. Wizyta w tym miasteczku jest naprawdę obowiązkowa i daje wiele możliwości. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla każdego. Nysa jest pięknym miastem położonym na granicy Przedgórza Sudeckiego oraz Niziny Śląskiej. Miasto w pobliżu Jeziora Nyskiego jest pełne pięknych zabytków oraz bardzo zadbanych kamienic. Warto wybrać to, co na pewno sprawdzi się w sposób wyjątkowy i warto spędzić kilka dni w tym unikatowym miejscu. W Nysie jest piękna studnia, która do 1880 roku służyła mieszkańcom tego miasta. Zdobiona jest ona podwójnym orłem Habsburgów, zdobiona jest motywami roślinnymi. Studnia jest piękna i głęboka, ma aż 7 metrów głębokości. 

Niezwykłe secesyjne kamieniczki Nysy

Z końca XIX wieku pochodzą secesyjne kamienice, budynki w pastelowych kolorach, zdobione roślinnymi motywami. Najbardziej znane są Domy Wagi Miejskiej oraz Komendanta. Wieże Wrocławska, Ziębicka oraz Wieża Ciśnień są wyjątkowymi zabytkami tego miasta. Wieża Wrocławska pochodzi z czasów średniowiecza i jest jedną z dwóch najlepiej zachowanych budowli. Twierdza Nysa to zabytek najwyższej klasy. Jest piękna oraz inspirująca, a turyści bardzo chętnie ją zwiedzają. Bazylika Mniejsza oraz Kościół Świętego Jakuba to wyjątkowe zabytki sakralne. Można w nich podziwiać obrazy, rzeźby, naczynia liturgiczne. Sztuka sakralna nie jest interesująca dla wszystkich. Zdecydowanie warto jednak zajrzeć do tych świątyń i zapoznać się z ich wyjątkowymi wnętrzami. 

Budowle sakralne oraz niezwykła fontanna sprawiają, że Nysa nazywana jest śląskim Rzymem. Fontanna Trytona wzorowana jest na fontannie Trytona Berniniego znajdującej się w Rzymie. Mała Nysa na pewno Rzymem nie jest, ale ma niezaprzeczalny urok. W tym opolskim miasteczku warto spędzić więcej czasu i nacieszyć się najpiękniejszymi zabytkami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *